Yemek Odası Takımları

0 233

Yemek odası evimizin en önemli mekanlarından birisidir. Bazı evlerde yemek odası bulunmasada bazı bölümlere yemek yemek için özel alanlar hazırlanabilir. Yemek bölümünüz için sınırları duvar rengi ,yer döşemesi yada halı ile belirleyebilirsiniz.Değişik ve güzel duvar kağıtları ile yemek odanızı oturma odanızdan ayırt edebilip güzel görüntüler verebilirsiniz. Önemli bir husus ise , yemek odalarının masa biçimleridir. Masa şeklini belirlerken muhakkak oda şeklini göz önünde bulundurmalısınız. Odanıza göre kare,yuvarlak ve dikdörtgen şeklindeki masaları seçebilirsiniz.

Önemli bir diğer konu ise küçük oturma odalarında sandalye ve masa yerleşimi çok öenmlidir. Masanın bir kenarına sandalye yerleştirip diğer kenarına puf koltuklar yada oturma yerleri yerleştirebiliriz. Özellikle duvar kenarına puf koltuklar koyarsak bu hem duvara sıkışmamızı sağlar. Ayrıca bu olay odaların daha ferah görünmesinede etki eder.

Ek olarak ise puf ve şişme koltuklar ile  yemek bölümü ve oturma kısmı arasında hoş bir görünümde kazandırabilirsiniz. Mobilyalarınızın cila ve boyalarınıda taze olursa bu size daha güzel bir görüntü sağlayabilir. Özellikle ahşap yapılı mobilya takımlarında cilaları zamanında yapmak mükemmel görüntüler sağlıyor.

Aydınlatma sistemi de yemek odaları için önemlidir. Yemek odalarında ışık loş olursa oda insanları sıkabilir yada bayabilir. Çok aydınlık olursa da insanları rahatsız etmelidir. Tam olarak loş görüntülü odalar daha iyi olabilir.  Ortadan sarkan avizeler ile enerji tasaruflu lambalar kullanabiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vbettr, Vbet, Vbet, Vbet, Vbet, Vbet